Rozhlasová apatyka

Autor: Radomír Klimeš

Radomír Klimeš
Tradiční čínská medicína
Tradiční čínská medicína usiluje o to, dovést organismus do stavu harmonie. Jak se to daří? O tom si přišel popovídat do Rozhlasové apatyky zkušený terapeut Radomír Klimeš.

Co všechno může způsobit stres, sebeobětování
a strach?

A jak se udržet v dobré kondici i v době chřipkové epidemie?

Dobré je prý potřít chodidla česnekem.

Ale pozor - jenom na chvíli!

Více si poslechněte v tomto díle Rozhlasové apatyky, kterou připravila moderátorka Jitka Slezáková.

ČRo Pardubice, Máme hosty, Rozhlasová apatyka(23.1.2013 10:05) Radomír Klimeš - tradiční čínská medicína
Petr Fridrich, Smíchologie (Prosmějte se životem) "

JAK NA BOLEST V KRKU
- Co 2 hodiny rozkousat a sníst stroužek česneku a pít čaj z tymiánu - Kloktat slanou vodou
- Cumlat koření hřebíček během dne
- Obklad na krk: vyždímat plenu namočenou ve slané studené vodě, překrýt igelitem, na to suchý ručník.
2 hodiny.
- 1 tvaroh ve staniolu. Tvaroh rozmačkáme vidličkou a rozložíme rovnoměrně na kapesník v šátku, přiložíme ke krku a zavážeme. Necháme i půl dne nebo přes noc.

NA BRADAVICE
Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce. Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

LIEČIVÝ NÁPOJ NA CHOLESTEROL PREČIŠTĚNÍ KRVE
Ingredience: 2 litry prevarenej vody, 20 dkg cukru, 4 citróny, 15 až 20 strúčikov cesnaku, 20 dkg chrenu, 1 väčšia cibuľa Postup: - cesnak, chren a cibuľu zomelieme....dáme do 4 L sklenenej fľaše, pridáme prevarenú vodu, cukor a na kolieska nakrájané citróny.
- luhujeme 14 dní za občasného premiešania
- precedíme cez gazu
- hotový nápoj skladujte v chladničke
- pijeme ráno a večer po jednom štamperliku.
Tiež perfektne prečistí krv.....robíme si ho tak dvakrát do roka.

CHŘIPKA A PROCHLADNUTÍ
Ingredience: 10 citrónov, 15 strúčikov cesnaku a 500 g medu.
Postup: Citróny odšťavíme, cesnak
pretlačíme - dáme do mixéra a postupne prilievame počas šľahania med. Zmesou naplníme poháriky - uzavrieme a počas dvoch dní necháme za občasného premiešania odstáť. Preventívne užívame nalačno každé ráno za 1 PL (polievkovú lyžicu).
Je to vyskúšané, vôbec nemáte v ústach pachuť po cesnaku.
ČRo 2 - Praha, Zaujalo nás (12.2.2010 9:46) Hovořili jsme o čínské medicíně, která je určitě pro naší západní společnost jistým přínosem. Jaké principy používá k léčení pacientů? To nám prozradil terapeut a bylinář Radomír Klimeš.
ČRo 2 - Praha, Káva o čtvrté (22.10.2009 16:05) Zdá se, že s ochlazením přibývá nachlazení a chřipky. Naši hosté, herečka Ljuba Skořepová, terapeut Radomír Klimeš a terapeutka Jarmila Podhorná, odpovídali na otázky spojené s bylinkami, především s jejich správným užitím.

Ahoj Aničko,
moc a moc děkuju za nádherný majlík...
všechno je tak, jak má být a všechno přijde v tu správnou chvíli...

zrovna včera jsem s kolegyní probírala, jak je podle lunárního kalendáře každý měsíc více ohrožen nějaký orgán v těle...a že lunární kalendář krásné paní kupuji už dlouho, dělám podle něj spoustu věcí
a přesvědčila jsem se o mnohých pravdách...

co se týče dávných zkušeností, babička mi vždycky říkala, že když míchám švestková povidla, musím po směru hodinových ručiček, jinak bych míchala proti času a povidla nikdy nezhoustnou...

je to ověřeno, skutečně to tak funguje...

taky jsem si ověřila, že když vařím pampeliškový med, musí jít měsíc nahoru...pokud ubývá, můžu tam mít místo 400 květů pampelišek třeba 600, jednou tolik cukru, ale tvoří se jen sirup a med nehoustne...pokud je před úplňkem, stačí i 300 květů a med je jako od včeliček...

marmelády také líp houstnou, když jde měsíc nahoru...a houby rostou zrovna tak...může být sebelepší počasí, když měsíc ubývá, hub je pomálu...

jojo, takovéhle informace jsou k nezaplacení, mám je ráda a nikdy jich není dost...

také jsem slyšela
(a ověřila si), že dřív se stavěly domy jen
po pravém břehu řeky
(když se díváš po vodě) ČRo 2 - Praha, V dobrém stylu (18.10.2007 13:10) Jak se zbavit různých neduhů těla i ducha nám poradil chiropraktik Radomír Klimeš.
...když vyjdeš z domu, aby voda tekla zleva doprava, po směru času... když se podíváš po Vltavě, Malši, vždy jsou domy převážně na pravé straně, na levé straně hřiště, továrny...a pokud na levé straně někdo postavil dům, má vchod ne u řeky, ale na opačné straně, na straně do města...aby před domem netekla voda proti proudu času...
dnes to mladí moc nevědí...a tak staví nové domy i proti času, na levém břehu řeky, potoka...v takovém domě prý se rychleji stárne, víc stůně, celkově je tam prostředí, které život víc poškozuje, než podporuje...
také zajímavá informace...
a naši předkové to věděli velice dobře...

Posílám pusu objímací,
srdečný pozdrav
a mávám,
Cecilka

ČRo Hradec Králové, Radioporadna (6.6.2007 07:38) Host Habaděje 5.6.2007 - Radomír Klimeš

DALŠÍ "BABSKÉ" RECEPTY "RYCHLÉ POMOCI"

SÁDLOVÝ OBKLAD
Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti.

MEDVĚDÍ MLÉKO
Teď jeden typ pouze pro dospělé. Je výborný a velmi účinný při počátečních příznacích nachlazení. Ohřejeme 200 ml mléka, přidáme panáka rumu a 2 lžíce medu. Stačí vypít 2 sklenice za večer a ráno se cítíte jak rybička.

ZÁZVOROVÝ ČAJ
10g čerstvého strouhaného zázvoru.vaříme 5 minut v 1 litru vody. Poté ho přes cedník vymačkáme.
Do vzniklého čaje se přidáme šťáva z jednoho citrónu či pomeranče, osladíme a pijeme horké.

PRO UNAVENÁ JÁTRA
Při jakémkoli oslabení našeho organizmu jsou nadměrně zatěžovaná naše játra. Při infekci bychom jim proto měli dopřát trochu úlevy v podobě stravy, ve které omezíme všechna tučná, příliš kořeněná
a smažená jídla. A naopak přidáme více nízkotučných mléčných výrobků a mrkve.

MRKVOVÝ TVAROH NA JÁTRA
Nastrouháme 3 mrkve, smícháme je s 250 g nízkotučného tvarohu a naředíme 1 lžící kefíru. Dobře promícháme. Můžeme osladit nebo trochu osolit, podle chuti.

ČRo Region, Středočeský kraj, Tandem (15.5.2009 00:00) Radomír Klimeš, odborník na čínskou medicínu

CIBULE
Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.

CIBULOVÝ SIRUP
Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem. Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.

CIBULOVÝ ČAJ
Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

NA BRADAVICE Malinký kousek cibule náplastí přilepíme na bradavici, nejlépe přes noc. Vydržet, opakovat postup cca týden, pak se sama odloupne. Funguje bezvadně.

PROTICHŘIPKOVÝ SALÁT
Ingredience: 500 g kysaného zelí, 2 mrkve, 1 větší jablko, 1 cibule, 1 lžíce strouhaného křenu, 1 zakysaná smetana
Postup: Kysané zelí a cibuli nakrájíme a mrkev s jablkem nastrouháme, přidáme strouhaný křen
a zalijeme smetanou. Dobře promícháme.

KŘEN
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotickým účinkem. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

KŘEN S MEDEM
Křen najemno nastrouháme a 2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

ČRo 2 - Praha, Odpolední kolotoč (28.12.2007 13:10) S chiropraktikem a terapeutem čínské medicíny Radomírem Klimešem jsme probrali, jak si dát do pořádku žaludky a kostry uvolněné lenošením.
ČRo 2 - Praha,Homeopatika v Dobrém jitru (30.4. 2008 00:00) Další díl homeopatické "lekce" má pro nás Radomír Klimeš. Bylinky, koření a hyperaktivní děti.

MUDr. Jan Hnízdil: Mým marodům /Jak vyrobit pacienta/ "
Přiložené obrázky se používají na testovaní, kolik stresu daná osoba snese.

Jeden učitel řekl: "Zdálo se mi, jako kdyby se hýbaly, ale velmi pomalu...jakokdyby dýchaly".

Čím pomaleji se obrázky pohybují, tím lépe umíte snášet stres.
Když testovali kriminálníky, tito je viděli divoce se točit.

Naprosto vyrovnaní lidé je vidí nehybné.
Obrázky nejsou animované - jsou dokonale statické!

webmaster: Lukáš Podzimek

© Anastázia Mahovská