Proč muži milují potvory

Autor: Argovová Sherry

a hodným holkám zůstanou oči pro pláč.

Zákon přitažlivosti č. 4
Někdy muž schválně nevolá, aby si vyzkoušel, jak žena zareaguje.

Muži totiž mají ve své druhé podstatě vepsáno, že si musejí otestovat vody, do nichž hodlají vstoupit. Podobně se chovají i děti, a neopomíjejme ani zvířata. Jistota je jistota.

Vydá-li se muž na ústup, nemusí to ještě znamenat, že vztah končí, ale třeba si jen potřebuje něco promyslet, potřebuje získat jakous takous jistotu. Na rovinu to samozřejmě neřekne. Jak by vypadal muž, kdyby partnerce mezi řečí oznámil „Lásko, potřeboval bych se ujistit o pevnosti našeho vztahu“? Raději se stáhne a bude sledovat, jak se zachováte. Pokud žena začne jednat emocionálně, muž získá pocit, že má situaci pod kontrolou. Ovšem bude-li žena jednat přecitlivěle poměrně často, pak pro něj přestává být onou zmiňovanou výzvou. Opak nastane, nebude-li muž vždy přesně vědět, jak se žena zachová.Odstup mu kromě jiného dodá i víc kyslíku, protože ho ovane svoboda a s ní volnost pohybu. Jakmile se tedy stane, že o muži neslyšíte déle než obvykle, tvařte se, že o nic nejde. On totiž záhy znejistí, protože nebude vědět, jestli vám chybí nebo co se vlastně děje. Každopádně nebude mít dojem, že jste k němu přilepená vteřinovým lepidlem, a tím ochotněji se vrátí sám.

Zkuste se proto vyhýbat otázkám či spíše výtkám: „Proč jsi nezavolal?“ nebo „Proč ses celý týden neozval?“ Budete-li jednat, jako byste si toho ani nevšimla (čas přece utíká strašně rychle, když se výborně bavíte), přijde. Proč? Protože nemá pocit, že by to byla jeho povinnost.

V jednom časopisu jsem se nedávno dočetla jednu strašlivou radu. Radí čtenářkám, aby partnerovi podstrkovaly nečekané vzkazy na nejrůznější místa od batohu po ledničku, aby mu napsaly básničku a zasunuly ji za stěrač. Polibek smrti vašemu vztahu je na dosah. Okamžik, počkejte, ještě následovala rada, aby žena došla pro pizzu a v nečekané a pochopitelně předem neohlášené chvíli mu ji přinesla domů jako dárek na zavolanou. Tak, sečteno a podtrženo – a partner má dojem, že se spustil s profesionálním detektivem v ženském přestrojení.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Show Jana Krause - Helena Konarovská: Spodní prádlo
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zákon přitažlivosti č. 10
Pokud se žena nevzdá snadno a nepůsobí poddajným, povolným dojmem, pak má muž velkou motivaci, aby o ni usiloval.

Další příklad je „přírodní akce“ s kamarády. Na týden se vydají do přírody s určitým cílem, spí pod širákem ve spacáku, nechávají se oštipovat komáry, jedí to, čeho by se za normálních okolností asi ani nedotkli. A proč? Protože mají cíl a udělají, co mohou, aby ho dosáhli. Je-li cílem hora, po jejím dobytí se muž stává znovuzrozeným pánem tvorstva.

Pokročme v úvahách ještě dál. Kdybychom naložili muže do auta a dovezli ho na vysněnou horu, bude mu to jedno, výhled nevýhled. Takhle to nechce. Potřebuje a chce usilovat a dobývat a snažit se. Totéž platí o jeho vztahu k ženám. Naloží-li ho žena do auta a doveze-li si ho k sobě domů, potom muž nemá, oč by usiloval, a pochopitelně ztrácí zájem. Musí-li však nejdřív na auto vydělat, aby mohl obdivovanou ženu odvézt domů, pak je to lov nad lovy a on udělá všechno na světě, aby „oběť dostal“.

Možná vás napadá, že první fázi vztahu pojímám poněkud krvelačně, ovšem berte to jen jako nadsázku. Mým cílem je přesvědčit vás, abyste muži dopřála radost z lovu a následně z úlovku, protože právě tak vám může dokázat, že je opravdový muž. On to navíc nedokazuje jen vám, ale i sám sobě. Takže nechvátejte a nechte se lovit, užívejte si to.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° ** °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Liška podšitá má připravené rukavičky

V předchozí kapitole jsme si řekly, proč má moc na muže tak silný vliv, podobně jako ženou smýká romantika. Nyní se na toto téma zaměříme podstatně důkladněji.

Chcete-li motivovat muže k dávání, musí se při něm cítit dobře. Touží po ocenění a úctě. Mužské ego se vmžiku stane příčinou války, i to dokáže. Ego buduje nadnárodní společnosti. Ego žene muže do posilovny, kde si ochotně lehá pod stokilovou činku. Ego je příčinou krádeží, žebrání a půjčování. A ego je i příčinou lásky.

Vysvětlení by vám mohlo připadat samozřejmé, ale ono je to s ním trošku složitější: Muž si totiž potřebuje připadat mužně. Proto se odmítá ptát kolemjdoucích na cestu, ačkoli je úplně ztracený. Budete-li mu tvrdit, že z dálnice měl sjet před půl hodinou, stejně vás neuslyší, takže se ani nenamáhejte. Tak jako tak dupne na plyn a bude se řídit vlastním instinktem. Muži se přece neztrácejí, oni jen: ? poznávají okolí,? míří jiným směrem, protože si to rozmysleli, ? jedou kousek dál, aby se koukli, co je tam dole, ? prozkoumávají neznámou lokalitu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
** °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Muži se neztrácejí, opakuji znovu. Co na tom, že jsou padesát kilometrů od původního cíle? Neztratili se.

Chcete-li, aby zatočil doprava, zkuste nadhodit: „Podle mě by to mohla být odbočka vlevo.“ Muž nikdy neustoupí ze stanoviska, že má dokonalejší prostorovou orientaci než žena. Pro navigační schopnosti samozřejmě platí totéž. A v dvojnásobné míře. Opět se dostáváme k jeho egu. To se prostě nemýlí.

Chcete znát dvě slova, která každého muže pohladí až v jádru duše? „Máš pravdu.“ Stejně ho nikdy nepřesvědčíte o opaku, tak se nevysilujte zbytečným zkoušením.

Dovolte mu, aby měl pravdu. Umožněte mu to. Buďte mazaná jako ta liška podšitá. Právě tímto postupem totiž dospějete do stavu, kdy si on bude myslet, že má všechno pod kontrolou, ale vy i nadále budete strojvůdce. Musíte mu dobíjet baterky, pak má bytelný základ, který ho zásobuje obrovskou energií. A nejlepší na tom je, že on si to ani neuvědomuje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° ** °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Rozhovor s autorkou knihy "Proč muži milují potvory" Sherry Argovovou

Sherry Argovová má vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici. Pravidelně přispívá do vyhlášených ženských časopisů. A dospěla k závěru, že muži si vybírají bezmocné ženy jen proto, že je chtějí ovládat. Autorka chytré knihy Sherry Argovová má o mužích jasno.

Co vás přimělo přemýšlet o "příliš hodných holkách"?
Začalo to jako vtip, když jsem šla na skleničku. Všechny ženské tam hovořily o tom, že chování svých partnerů nerozumějí a já řekla: "Měla bych napsat knihu "Proč muži milují potvory." Považovaly to za žert, ale já mluvila naprosto vážně.

Čerpala jste ze svého soukromého života?
Zpovídala jsem stovky mužů a zjistila, že dávají přednost silným ženám. Potvrzuje to moje tušení, že je odrazují ženy, které jsou příliš pozorné a nemají svůj vlastní život. Na muže je to moc velký tlak. Nechtějí malou holku, kterou musí vodit za ručičku. Chtějí partnerku, která do vztahu přispívá.

Proč tedy většina mužů dává přednost potvorám?
Jsem přesvědčená, že když je muž se slabou ženou, cítí se lapený jako v kleci. Se silnou ženou má pocit, že má partnerku, která do vztahu přispívá. Muže to povzbuzuje.

Jaké partnery by měly vyhledávat hodné ženy, které odmítají být potvorami?
Myslím, že laskavost je dobrá věc. Ovšem musí být vzájemná a žena musí umět rozpoznat, kdy dává příliš. Muži si vybírají bezmocné ženy proto, že je chtějí ovládat. Nejde o lásku.
Někdy se potvora a hodná holka poznají na první pohled...
Co když žena nedokáže "potvoru" ani zahrát?
Nemyslím si, že by měla cokoliv předstírat. Je to záležitost jejího sebevědomí. Moje kniha má přispět k tomu, aby si ženy více uvědomovaly to, jak se chovají a jak je muž vnímá. Žena si třeba může myslet, že on je do ní zblázněný, ale on cítí, že ona potřebuje jeho a že je zoufalá.

Ovlivňuje nějak muže jejich dětství?
Říká se, že si muži berou v podstatě své matky. Souhlasím, ale nemyslím, že by to souviselo s vařením, uklízením, nebo s tím, jestli jejich matka pekla oblíbené koláče. Myslím, že to má co do činění se silnou ženou, která je schopna postarat se o všechno, vymezuje si hranice a občas mu řekne NE. To je typ ženy, s níž se muž cítí bezpečněji.

Je možné, že když muži měli mámu "potvoru", hledají hodnou ženu a naopak?
Možné je všechno. Ale jestli jeho matka byla posledním kolem u vozu a domácnost řídil otec, pak takový muž obyčejně nemá rád ženy a ani je nerespektuje.

Lze ještě zachránit partnerství, kdy už se partner svými milenkami ani netají?
Nemyslím si, že ještě lze získat důvěru po zradě, když jeden z partnerů podvádí. Důvěra je jako sklenička. Jakmile je jednou rozbitá, je složité slepit ji zase dohromady. Osobě, která byla podvedena, se málokdy vrátí její duševní klid, když aférka skončí.

Je účinné: Když ty máš milenku, já si pořídím milence?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° >> °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kdyby mi tohle někdo řekl, pak už by jenom sledoval, jak si balím kufry.

Jak přinutit muže, aby v přítomnosti své partnerky neokukoval jiné ženy?
Tenhle problém je zahrnutý v mojí další knize "Proč si muži berou potvory...".
Mluvím tam o tom, jak si muži testují ženu. Často ji záměrně rozčílí, protože jim to dodá pocit moci, když vidí, že je rozzlobená. Muž pak ví, že žena má zájem, miluje ho a vlastně se bojí, že ho kvůli nějaké jiné ženě ztratí. Když se muž dívá na jinou ženu, zajímá ho reakce jeho partnerky. Chce vidět, jak moc jí na něm záleží. Co by tedy měla jeho partnerka v takové situaci dělat? Předstírat, že to vůbec nepostřehla. A když se to stane znovu, měla by si začít všímat jiných pohledných mužů.

Co dělat, když muž partnerce oznámí, že flirt je pro něj velmi důležitý?
Já osobně bych odešla a popřála mu hodně štěstí. Nechci si ve vztahu připadat jen jako jeden korálek v náhrdelníku.

Kdy je nutné odejít a už se nikdy nevracet?
Kdyby pokračoval ve flirtování s jinými ženami, odešla bych. Proč setrvávat ve vztahu, v němž si připadáte špatně? Důležité je cítit se opečovávaná a milovaná a vědět, že se oba partneři cítí dobře. V životě je přece tolikjiných starostí! Občas prostě musíte odejít, když je pro vás něco nepřijatelné.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° ** °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Proč muži milují potvory a hodné holky mají červenou

Udržet vztah dá někdy dost práce. A kdo se nadře nejvíc? Přece hodná holka neboli vzorná žena, která všechno zvládne, ale ne vždy se dočká vděku. Chlap je lovec, chce svoji kořist občas uhánět. A potvora mu tu možnost na rozdíl od hodné holky, která je stále po ruce, poskytne.

Chlap je lovec, chce svoji kořist občas uhánět. A potvora mu tu možnost na rozdíl od hodné holky, která je stále po ruce, poskytne.

Co charakterizuje hodné holky:
- Přílišná horlivost v chování k partnerovi.
- Předvádění schopností vzorné hospodyně.
- Maximální oddanost.
- Snaha o dokonalost.
- Častá nespokojenost.
- Pocity nesobeckosti.
- Absence rozvernosti, spontaneity.
- Neschopnost vycítit vhodný čas k sexu.

Čím víc se snaží, tím víc se jí mnohdy partner vzdaluje. Bohužel se nezřídka vzdálí k jiné a ta hodná jen žasne: „Jak mě mohl vyměnit za čúzu, která neumí vařit, neuklízí a ani není tak štíhlá jako já?“

To je případ pětačtyřicetileté Věry. O poměrech v partnerově nové domácnosti se dozvídá od syna, kterého táta nezapudil tak jako mámu.

Ve vzhledu to není
Své náhradnici neřekne jinak než mrcha, obzvlášť když po návratu od otce syn žaloval, že k tátovi chodí na úklid nějaká paní.

„Neuklízí, a jemu to nevadí? Tak co ta ženská dělá, když má tolik času? A kdo to platí? Když jsem chtěla výpomoc já, řekl, že na to nemáme,“ běželo jí hlavou. Rozhodla se zjistit, v čem je ta druhá lepší. Za čas měla jasno, ačkoli nad výsledky pátrání stále jen kroutila hlavou.

Zjistila, že její konkurentka je dost sebevědomá. Podle Věry až moc na to, že má pár kil navíc. Zatímco Věra je stále perfektně upravená, ta druhá vypadá, jako by neznala nic jiného než kostým ve všední den a džíny o víkendu.

Mnohem horší však bylo zjištění, že syn chtěl u táty trávit všechny víkendy.
Věřin lenošný exmanžel se totiž dal na sport. Najednou. Dřív neměl zájem s rodinou kamkoli jezdit a nejraději seděl u televize. A teď? Věra slýchá od potomka, že byli na výletě, pojedou na běžky, protože táta by si na sjezdovku netroufl. Taky zažili víkend v aquaparku, to se klukovi líbilo.

A pak se prý nacpou někde na večeři a ona jí i zákusky...
Ale pro Věru je slabá útěcha, že je štíhlejší. Ta druhá má prostě něco, co ona postrádá.

Všechno je jinak
Tereza je zkrátka pěkná potvora, ale v dobrém slova smyslu. A vůbec nemá výčitky, že Věře manžela přebrala. Nadbíhal jí už dlouho, vlastně kdykoli byl na školení v hotelu, kde má Tereza na starost kongresovou část. Sympatický pětačtyřicátník ji sice přitahoval, ale byl ženatý a ona mu jasně dala najevo, že to není nic pro ni.

Pak oznámil, že podal žádost o rozvod a od ženy se odstěhoval. Protože se jí líbil, vzala ho na hory, kam jezdí už léta s přáteli. Příště si vyrazili na víkend do lázní, pak vzali i jeho syna do zoo, později do vodního světa. Zjistila, že je jí s ním fajn a že ji nijak neomezuje, takže mu nabídla, ať bydlí u ní.

Věřin muž je u Terezy šťastný. Je pořád taková, jaká byla, když ji poznal. Na nic si nehraje, do ničeho se nenutí, dělá, co ji baví, a je stále přítulná. To chlap potřebuje. Ne všechny ženy vědí, že když muži poskytnou svou náruč i na úkor domácích povinností, mají ho tzv. v hrsti.

Věřiny chyby
Na rozdíl od Terezy měla Věra život složený jen z povinností a na něžnosti a hezké chvilky jí už moc času nezbylo.

Dělala to, co jí po léta vtloukala do hlavy matka: "V bytě musíš mít pořád uklizeno, jako bys čekala návštěvu. Není nad domácí stravu. Neutrácej za zbytečnosti.

Věra se snažila. Žehlila i manželovy slipy, každou čtvrtou sobotu myla okna, prala záclony a čistila koberce. Pekla, vařila, nakládala, sušila, zkrátka plnila spíž a lednici. Večer se zavřela v koupelně, kde zase pracovala na sobě. Pedikúra, manikúra, pleťová maska, zábaly. Do toho se starala o osmiletého synka a chodila do zaměstnání.

Často muži vyčítala, že jí s ničím nepomůže, rýpala do něj, že by jen seděl u televize, místo aby udělal s klukem úkoly. A protože chtěla, aby všechno bylo, jak má být, zvládla to sama a večer byla tak unavená, že se stále častěji vyhýbala posteli s manželem.

Terezino kouzlo
Přitom se Věřina a Terezina domácnost na první pohled moc neliší. Tereza ji ovšem lépe zvládá a má víc volného času. Že čas jsou peníze, platí v každé době a rozdíl mezi pracně vyšlehanou bábovkou a skvělým koláčem ze soukromé pekárny na rohu mužský stejně nerozezná. Většina chlapů si nevšímá věcí pro ženy životně důležitých.

Věřin bývalý nezaregistroval, že si lakovala nehty a co tři týdny seděla u kadeřnice. Uniká mu i to, že si jeho nová láska vystačí s pilníkem a změkčovačem kůžičky a že si vlasy stříhá jednou za dva měsíce, protože je nejraději svazuje do uzlu. Pleť má hezkou, dobře spí a často je na vzduchu.

Tereza vede proto, že je stále dobře naložená. Sice často pracuje o víkendech, ale o to víc si umí užít volné dny, a to tak, že strhne i ostatní. Není s ní nuda, takže se jí každý rád přizpůsobí. A to je celé její kouzlo. Spočívá v tom, že se umí prosadit, takže nemá důvod si něco vynucovat a vyčítat. Dělá stále, co ji baví, a přitom kroutí krkem, jehož hlava patří partnerovi. Ona mu ten pocit s radostí přenechá.

Jednoduché a geniální. Mnohem více slovy to popisuje spousta knih a nejedna žena něco podobného pochopí po létech terapie.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° ** °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Bez výčitek a vydírání
Na terapie chodí spíš hodné holky než potvory. Být hodná je vážně zničující. Potvrzuje to i knížka Sherry Argovové: Proč muži milují potvory. Jen co vyšla, stala se bestsellerem.

„Já jsem si ji poprvé přečetla po rozchodu, který mě moc bolel,“ přiznává osmadvacetiletá Zuzka a dodává: „Vracím se k ní často. Mám nový vztah a nechci ho pokazit tím, že budu příteli odečítat ze rtů jeho přání. Na ta moje by opět nikdy nedošlo. Teď se umím prosadit. Když se mi něco nechce, tak to nedělám, ale pokud mám náladu, jsem ta nejbáječnější ženuška.“

Zuzka ještě s úsměvem prozrazuje, že tentokrát nepřiznala, jak umí vařit, takže ji partner občas pozve na večeři do restaurace. „To miluju, jsem pak přítulná jako liána v džungli,“ směje se.

Sherry Argovová by souhlasně přikývla. I ona doporučuje každé ženě, aby si našla způsob, jak dosáhnout svého chytrostí, bez výčitek a vydírání. Chce to trochu přemýšlení, diplomacie, snahy, ale vyplatí se. Muži výčitky a stížnosti nenávidí, ale nevadí jim, když je partnerka přinutí k činům svou chytrostí.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° >> °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Její spokojenost je i jeho spokojenost
Pro ženy je tedy ze všeho nejdůležitější jejich vlastní spokojenost, protože pak bude spokojený i muž. A tohle dokáže spíše potvora než hodná holka, která se přizpůsobuje, vnucuje a následně zprotiví. Marně pak vyžaduje projevy lásky ve stavu, kdy má partner chuť od ní spíše utéct.

Potvora říká věci na rovinu, i nepříjemné. Od samého začátku se nechová pokrytecky. V souladu s tím, co píše i Sherra Argovová - nedělá ani v té největší zamilovanosti nic z toho, co nechce dělat později. Tím dává najevo nezávislost a stává se vzácnou.

Potvora jako by si byla vědoma citátu, který říká: „Když jde stín za tebou, utíkáš před ním, když jde před tebou, utíkáš za ním.“

Chlap je lovec, chce svoji kořist občas uhánět. A potvora mu tu možnost na rozdíl od hodné holky, která je stále po ruce, poskytne. Ze vztahu s potvorou se nevytrácí kouzlo počáteční nejistoty. Potvora se nechá obletovat a velmi šetří s vyjadřováním projevů lásky. Ví, že by tím partnerovi zevšedněla. Do vztahu by vlezla nuda, která je zabiják vášně, a bez ní to mezi partnery moc nefunguje.

„Velkými projevy velké lásky se označuji jako závislý partner, a tím ho utvrzuji, že si mnou může být jistý, což pochopitelně lásku oslabuje,“ napsal Miroslav Plzák v knížce Manželské judo. Takže holky, muž není věšák, abychom se na něj věšely. Nemusíme mu být stále k dispozici, dejme prostor vzájemnému překvapení. A vůbec, ať má šanci se předvést.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° **
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

webmaster: Lukáš Podzimek

© Anastázia Mahovská