REFLEXNÍ TERAPIE

Autor: František Hodač


ČRo Region, Vysočina
Tandem - Host

Hostem páteční poradny Tandemu byl František Hodač.S Terezou Stýblovou si povídal
o reflexní terapii.

ČRo Pardubice, Máme hosty (31.3.2011 00:00) Jak může reflexní terapie ovlivnit naše zdraví. Ing. Július Pataky a Beáta Patakyová jsou reflexní terapeuté. Alternativními metodami se zabývají od počátku devadesátých let. Věnují se terapeutické praxi, ve které používají a rozvíjejí reflexní terapii, reflexní diagnostiku, ale i další související metody, hlavně uvolnění psychických příčin nemocí, fytoterapii apod.
Manželé Patakyovi a Reflexní terapie: www.patakyovi.cz

O prospěšnosti bosé chůze jsme toho popsali už hodně, ale musíme se s Vámi, milí návštěvníci našich stránek, podělit o nedávný zážitek. Setkali jsme se totiž s výrobci zdravých bot. Ne že bychom slevovali z tvrzení, že nejlepší reflexní terapie je bosá chůze, ale musíme přiznat, že běžný člověk se většinu dne pohybuje v botách, nebo bos po rovných tvrdých plochách. Musíme přiznat, že ihned po obutí jejich geniálního jednoduchého vynálezu nás až zaplavil pocit blaha v celém těle.
Přečteme si co oni sami o svém vynálezu píší. www.patakyovi.cz/clanky.php?idc=9

Otázky a odpovědi o reflexní terapii pro časopis Porozumění

Co je reflexní terapie, co je jejím základem, na jakém principu \"to\" funguje.

Je to jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány, nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech. Člověk je prapůvodně odkázán na stimulaci od bosé chůze. Hlavně na tom závisí dobré fungování látkové výměny. Kromě mechanického působení nerovností terénu na chodidlo je to také uzemnění, které člověk bytostně potřebuje.

Civilizovaný člověk se téměř výhradně pohybuje v umělých materiálech. Jsou tím samotné boty, podlahy, koberce atd. Není vůbec zvláštností, jak je rok dlouhý se lidé ani jednou bosou nohou nedotknou Matky Země. Dokonce i na dovolené u moře používají různé sandálky. Následkem toho vznikají různé civilizační choroby. Reflexologie chodidel je právě náhražkou přírodní stimulace. Reflexologický jev je projevem podstaty fungování celého vesmíru. Ten má v sobě a pro své fungování dva rysy: schopnost se otestovat a znovu naladit. Každá i ta nejmenší částečka Vesmíru má informace o celku a také jej dokáže ovlivnit. Jakoby ho pán Bůh stvořil a mohl jít klidně na golf, protože samoregulace perfektně funguje. I lidské tělo nese tyto znaky a proto je doslova poseto místy které odrážejí celek. Existuje velké množství použitelných reflexních displejů kromě chodidel, například ruce, uši, předloktí, podkolení, oči, atd., ale ty už z různých důvodů nejsou tak výhodné. Pro některé případy však mohou posloužit lépe než chodidla. Například mačkání rukou je velmi praktické, protože ruce jsou vždy po ruce.

Obrovskou výhodou reflexní terapie je fakt, že se s ní nedá ublížit, takže ji může dělat prakticky každý, kdo má chuť pomoci svému bližnímu, nebo sám sobě. V našem státě, na rozdíl od jiných civilizovaných zemí nemá tato metoda svou akreditaci. To je svým způsobem nevýhoda, že není tady autoritativní orgán, který by říkal co je dobré a co špatné, ale také výhoda, protože se stává metodou širokých mas, přičemž experimentování nemůže nikomu uškodit.

Přesto má reflexní terapie jedinou skutečnou kontraindikací. Neměla by se provádět člověku, který má transplantovaný životně důležitý orgán (srdce, plíce, ledvinu…), protože zlepšuje zásadním způsobem imunitu a lidé po transplantaci naopak užívají léky na potlačení imunity, aby nový orgán nebyl tělem odmítnut.

Člověka, kterému děláme RT informujeme v přiměřené míře o možných reakcích, které se můžou dostavit po zahájení reflexologického působení. Tady jsou DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ, známá z literatury a i z vlastní dlouhaté praxe: Na začátku přírodní léčby může docházet i k nepříjemným reakcím. Je to dobré znamení, že se orgány probudili a začali s regeneraci svojí i celého organismu. Určitě si to vyžaduje hodně osobní statečnosti vzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou a hlavně vydržet.
ČRo Region, Vysočina - Tandem - host
(3.1.2013 10:00) František Hodač, reflexní terapie - LEDVINY
ČRo Region, Vysočina - Tandem - host
(23.11.2012) 10:00 František Hodač, reflexní terapie - ŽLUČNÍK
ČRo Region, Vysočina - Tandem - host
(18.10.2012 10:00) František Hodač, reflexní masáže - ZUBY
ČRo Region, Vysočina - Tandem - host
(12.9.2012 11:00) František Hodač, reflexní terapie - NAŠE TĚLO


SÁDLO

Sádlo funguje jako neocenitelný pomocník při "odbourávání" vlivu mastných kyselin, čímž dochází
ke snížení cholesterolu. Kdy naposledy jste si namazali chleba sádlem? Klidně to udělejte, sádlo je lék našich babiček a určitě si nezaslouží, abychom na něj zanevřeli! Má totiž spoustu dobrých vlastností!

Až budete péct koláč, použijte sádlo místo rostlinného tuku - kůrčička bude krásnější a křupavější!
Že je sádlo "fuj" a dostaneme po něm infarkt? Nesmysl!

Vědci už došli k závěru, že ti, kteří nahradili sádlo margarínem, nemají žádnou záruku, že zemřou později než ti, kteří si čas od času sádlo dopřejí. Proč tedy používat "náhražky", když i naše babičky dobře věděly, co je zdravé?

Vepřové sádlo obsahuje nasycené mastné kyseliny, nenasycené mastné kyseliny a také kyselinu olejovou. Ta funguje jako pomocník při "odbourávání" vlivu mastných kyselin, čímž dochází ke snížení cholesterolu. Oproti máslu obsahuje jen 1/3 cholesterolu, takže z hlediska vzniku infarktu je na tom sádlo stokrát lépe než kravské máslo. Sádlo je všestranné, dokonce i lék.

Nasycené tuky, ačkoliv se o nich tak nepěkně mluví, jsou velmi důležité pro zdravé kosti a mimo to posilují imunitu! Má sice málo bílkovin, nulové množství sacharidů, ale nějaký ten vitamin má, především "E", který patří k elixírům mládí. Pokud se nechystáte sníst celou vaničku sádla, pak si směle můžete čas od času sádlo dopřát! Ovšem raději v rámci snídaně nebo oběda, sádlo není vhodné konzumovat před fyzickou aktivitou nebo po ní (prodlužuje se doba trávení). Kulináři jej od nepaměti využívají
při smažení, protože je tepelně stabilní a maso se na něm nepřepaluje. Kromě toho při smažení na sádle nevznikají karcinogenní látky, takže z hlediska zdraví je sádlo bez diskusí lepší, než rostlinné oleje!
A chuťově dalece převyšuje margarín!

Každodenní péče o pleť se vyplatí Vepřové sádlo neobsahuje žádné chemické látky, není parfemované, takže nedráždí ani citlivější pokožku. Sádlo je mastné, takže je ideální v případě ekzematické a suché pokožky. Zjemní ji, promastí a regeneruje. . Jste těhotná? Mažte si těhotenské bříško sádlem, po striích nebude ani památka!

Zdroj: British Medical Journalwebmaster: Lukáš Podzimek

© Anastázia Mahovská